Paraméter – Future Cup 2012

Serdülők focija: Future Cup 2012 Budapesten

Hét ország tizenhat csapata részvételével az FC Budapest immár harmadik alkalommal rendezi meg a Future Cup elnevezésű ifjúsági labdarúgótornát a magyar főváros XVI. kerületében. A mérkőzések szombaton és vasárnap lesznek.

A dunaszerdahelyi területi U10-es válogatott pénteken délután utazott el Budapestre.

“Gyerekeinket a Csallóköz több klubjából verbuváltuk össze területi válogatottá. Főpróbánknak a három héttel ezelőtt lezajlott kaposvári futballfesztivált tekintjük, melynek kategóriagyőztesei lettünk. Budapesten is szeretnénk hasonlóan jó és lendületes játékkal emelni a seregszemle színvonalát, és képviselni szűkebb pátriánkat Magyarországon” – mondta el a Paraméternek Bögi Ferenc, a csapat edzője.

A csallóköziek kerete:

Farkas, Kilacsko (FK Somorja/Jóka), Varga, Molnár J. (STK Somorja), Barna (Nagymegyer), Bögi (DAC/Bögellő), Molnár B., Patasi (Bős), Puha (Csütörtök), Szeghy, Vass M. (Balony), Tučný, Vass (DAC), Ollári (FC Bögellő) és két lány: Feketevízy (Csütörtök), Nagy (Bögellő/Nyárasd).

A csapat vezetője Farkas Péter. A csallóközi különítmény vezetője pedig Gaál Tamás, a Dunaszerdahelyi TLSz ifjúsági bizottságának elnöke.

Future Cup 2012 – első nap

A hét ország tizenhat csapata részvételével Budapesten zajló nemzetközi ifjúsági labdarúgótornán egy győzelmével és két elveszített mérkőzésével, 3:6-os összesített gólaránnyal az alapcsoport harmadik helyéről folytathatja vasárnap kupaküzdelmeit a Dunaszerdahelyi területi válogatott (2002. január 1-je után születettek).

A csoportok besorolása:

A1: Fulham FC
A2: FC Budapest
A3: Sparta Praha
A4: AC Tampa Brassó

B1: FCZ Brno
B2: Videoton
B3: FC CFR 1907 Kolozsvár
B4: Dunaszerdahelyi területi válogatott

C1: MŠK Žilina
C2: Hertha 03 Berlin
C3: FA Bratislava
C4: Sigma Olomouc

D1: Rapid Wien
D2: Slovan Bratislava
D3: Győri ETO
D4: Matejka Kinder

Délelőtti eredmények:

Fulham FC–FC Budapest 1:0, Sparta Praha–AC Tampa Brassó 2:1, MŠK Žilina–Hertha 03 Berlin 1:4, FA Bratislava–Sigma Olomouc 2:2, FC Budapest–Sparta Praha 2:1, AC Tampa Brassó–Fulham FC 0:1, Hertha 03 Berlin–FA Bratislava 3:4, Sigma Olomouc–MŠK Žilina 2:1, Fulham FC–Sparta Praha 0:3, FC Budapest–AC Tampa Brassó 3:1, MŠK Žilina–FA Bratislava 0:1, Hertha 03 Berlin–Sigma Olomouc 3:3.

Délutáni eredmények:

FCZ Brno–Videoton 6:0, FC CFR 1907 Kolozsvár–Dunaszerdahelyi területi válogatott 1:0, Győri ETO–Matejka Kinder 3:3, Rapid Wien–Slovan Bratislava 2:0, Videoton–FC CFR 1907 Kolozsvár 1:2, Dunaszerdahelyi területi válogatott–FCZ Brno 0:5, Slovan Bratislava–Győri ETO 4:0, Matejka Kinder–Rapid Wien 1:2, FCZ Brno–FC CFR 1907 Kolozsvár 2:0, Videoton–Dunaszerdahelyi területi válogatott 0:3, Rapid Wien–Győri ETO 0:1, Slovan Bratislava–Matejka Kinder 0:1.

A B csoport végső táblázata:

1. FCZ Brno x 3 x 3 x 0 x 0 x 13:0 x 9
2. Kolozsvár x 3 x 2 x 0 x 0 x 3:3 x 6
3. Dunaszerdahely x 3 x 1 x 0 x 2 x 3:6 x 3
4. Videoton x 3 x 0 x 0 x 3 x 1:11 x 0

„Sajnos nem sikerült megismételnünk a közelmúltban Kaposváron nyújtott kiváló teljesítményünket, ahol korosztályunkban tornaelsők lettünk. Vasárnap délelőtt a zsolnaiak ellen ugyan 1:0-ás vezetésre álltunk, de a szlovákok fordítani tudtak és 2:1 arányban győzedelmeskedtek felettünk. Az alsóházban már egyenes kiesésre zajlik a verseny, és mi továbbra is becsülettel harcolni fogunk a lehető legjobb helyezésért a tizenhatos mezőnyben“ – mondta el a Paraméternek Bögi Ferenc, a dunaszerdahelyi területi válogatott edzője.

Future Cup 2012 – második nap

Vasárnap véget ért az FC Budapest által immár harmadik alkalommal megrendezett kétnapos ifjúsági labdarúgótorna.

A nemzetközi mezőnyben az FCZ Brno csapata bizonyult a legjobbnak, a második helyezést a Rapid Wien szerezte meg, a harmadikat pedig a házigazda FC Budapest korosztályos gárdája (2002. január 1-je után születettek). A Dunaszerdahelyi területi válogatott a 14. pozíción zárta a seregszemlét.

A második nap eredményei (alapcsoportok és helyosztók):

Sparta Praha–CFR 1907 Kolozsvár 2:2, FCZ Brno–Sigma Olomouc 8:1, Hertha 03 Berlin–Matejka Kinder 2:3, Rapid Wien–FC Budapest 1:4, FA Bratislava–Slovan Bratislava 2:1, Győri ETO–ACS Tamap Brassó 0:3, Fulham FC–Videoton 2:1, Dunaszerdahelyi területi válogatott–MŠK Žilina 1:2, CFR 1907 Kolozsvár–Sigma Olomouc 5:1, ACS Tamap Brassó–Slovan Bratislava 0:4, Fulham FC–Dunaszerdahelyi területi válogatott 8:0, MŠK Žilina–Videoton 2:0, Sigma Olomouc–Brassó 3:5, Dunaszerdahelyi területi válogatott–Videoton 4:2, Kolozsvár–Slovan Bratislava 1:0, Fulham FC–MŠK Žilina 3:2, Sparta Praha–FA Bratislava 3:4, Hertha 03 Berlin–Matejka Kinder 4:1, Brassó–Dunaszerdahelyi területi válogatott 3:2, Sigma Olomouc–Videoton 5:1, Kolozsvár–Fulham FC 0:1, FA Bratislava–Hertha 03 Berlin 2:3, Slovan Bratislava–MŠK Žilina 4:2, Sparta Praha–Matejka Kinder 4:1, Sparta Praha–FCZ Brno 0:1, Győri ETO–FA Bratislava 3:0, FC Budapest–Hertha 03 Berlin 2:1, Matejka Kinder–Rapid Wien 1:2.

Elődöntők:

FCZ Brno–Győri ETO 1:0, FC Budapest–Rapid Wien 1:2.

Mérkőzés a 3–4. helyért: Győri ETO–FC Budapest 1:2.

Döntő: FCZ Brno–Rapid Wien 2:0.

Végső sorrend:

1. FCZ Brno, 2. Rapid Wien, 3. FC Budapest, 4. Győri ETO, 5. Herta 03 Berlin, 6. FA Bratislava, 7. Sparta Praha, 8. Matejka Kinder, 9. Fulham FC,
10. CFR 1907 Cluj, 11. Slovan Bratislava,
12. MŠK Žilina, 13. ACS Tamap Brassó,
14. Dunaszerdahelyi területi válogatott, 15. Sigma Olomouc, 16. Videoton FC.

Különdíjasok:

Legjobb magyar játékos: Skribek Alen (FC Budapest).

Legjobb kapus: Adam Stejskel (FCZ Brno).

Gólkirály: Adam Hlozek (FCZ Brno).

Legjobb játékos: Mohamed Wate (Rapid Wien).

Különdíjas: Tomas Suslov (Kinder Matejka).

A csallóköziek kerete:

Farkas, Kilacsko (FK Somorja/Jóka), Varga, Molnár J. (STK Somorja), Barna (Nagymegyer), Bögi (DAC/Bögellő), Molnár B., Patasi (Bős), Puha (Csütörtök), Szeghy, Vass M. (Balony), Tučný, Vass (DAC), Ollári (FC Bögellő) és két lány: Feketevízy (Csütörtök), Nagy (Bögellő/Nyárasd). Edző: Bögi Ferenc.

Forrás: Paraméter – Serdülők focija: Future Cup 2012 Budapesten, Future Cup 2012 – első nap, Future Cup 2012 – második nap nap