Idén lesz 10. éves a Future Cup Budapest!

Egyesületünk elnökét és a Future Cup Budapest főszervezőjét, Czuk Henriket kérdezzük, hogy áll a jubileumi torna szervezése.

– Idén lesz 10. éves Future Cup! Előzetesen mit lehet tudni erről?

– Ami a legfontosabb volt, hogy csakúgy mint az egyesületünket a tornát is életben tudtuk tartani és évről évre erősíteni. Azt már itthon is elismerik, hogy ez Magyarország legszínvonalasabb gyermek focitornája. Tavaly már 20 csapat, 10 ország különböző csapatai versenyeztek egymással. A színvonal remek, éppen ezért tudunk minden évben egy kicsit feljebb lépni. Volt már itt a Barcelona, a Fulham FC, a Partizan Beograd, vagy a Besiktas korosztályos csapatai is. Az idei tornára is már több mint 12 csapat regisztrált! A legnagyobb név a török Galatasaray, de szeretnénk, ha még több nemzetközileg ismert csapat is ellátogatna hozzánk.

– A helyszínekről lehet valamit tudni?

– Ott rendezzük meg a tornát, ahol támogatják a rendezvényünket. A Mini Future Cup például idén Kecskeméten lesz.

– Idén is 20 csapatos lesz a torna?

– Igen, tavaly jól sikerült ekkora létszámmal is megrendezni a tornát, így idén is marad a 20 csapat.

– Mivel lennél elégedett a torna végén?

– Nekünk az a legfontosabb, hogy a vendégeink jól érezzék magukat nálunk és tényleg úgy menjenek haza, hogy érdemes volt eljönni Magyarországra egy profin megrendezett gyermek tornára, aminek egy profi kis klub a házigazdája immár 10 éve.

Posted in 2017, Hírek.