Temesvári István köszöntője

Kedves focirajongók, játékosok, kedves résztvevők!

2018 augusztus 25-26-án egy nagyszabású labdarúgó rendezvénynek ad otthon Dunakeszin a Magyarság Pálya! A Future Cup 2018 nemzetközi labdarúgó utánpótlás tornát az FC Budapest csapatával közösen szervezzük. Az FC Budapest csapatát már több ízben láttuk vendégül városunkban, így indulhatott el a közös gondolkozás, így fogalmazódott meg a közös rendezés gondolata. Tervünk, egy hosszú távú együttműködés kialakítása, aminek ez a rendezvény most csak az első állomása. Távlati célunk, hogy Dunakeszi igazi otthona lehessen ennek a rendezvénynek, hiszen városunk hagyományosan nagy szerepet tulajdonít az utánpótlás nevelésnek.

Az elmúlt években Dunakeszi a „sport városa” lett! Nagy hangsúlyt kap a sportélet fejlesztése, hiszen rengeteg sportszerető felnőtt és gyermek él itt. Az önkormányzati támogatásnak köszönhetően lehetőségünk nyílik komolyabb erőforrásokat mozgósítani az utánpótlásnevelésre, amelynek az ilyen jellegű tornák és rendezvények létfontosságú elemei. A meccsek, a versenyek az edzésprogram alapkövei. A gyerekek lehetőséget kapnak arra, hogy megmutassák tudásukat, alkalmat kapnak arra, hogy eltérő nemzetekkel futballozzanak, ezért mindenképpen szeretnénk a jövőben is hasonló tornákat szervezni!

Nagy szeretett várunk minden kedves focirajongó szülőt és gyereket a Future Cup 2018-ra!
Mindenkinek jó szurkolást!

Temesvári István – Elnök VSD

Posted in 2018, Hírek.